103 évnyi működés után végleg megszűnt a termelés a híres magyar csempegyárban.


Ezzel a lépéssel a hazai burkolólapgyártás egyetlen korszerű üzemének működése véglegesen véget ért.

A Zalakerámia gyártósorait Romániába helyezték át, így a romhányi üzem termelése megszűnt. A nógrádi telephelyen már csak logisztikai feladatokat lát el a Zalakerámia Zrt., tájékoztatott a Magyar Kerámia Szövetség.

A Zalakerámia Zrt. romhányi gyárában - amelynek jogelődje a 1922-ben a Lloyd Társaság által alapított Romhányi Építési és Kerámiagyár - befejeződött a teljes technológiai sor szétszerelése, valamint a berendezések Romániába történő elszállítása.

A Nógrád vármegyei üzem, amelynek gyártókapacitása 4,5 millió négyzetmétert tett ki, 2017-ben 5 milliárd forint értékű új, modern gyártósort állított üzembe. Mostanra azonban sajnálatos módon leállította a termelést.

Ezzel a lépéssel a hazai burkolólapgyártás egyedülálló, modern üzemének működése véglegesen befejeződött, és ezentúl csupán logisztikai feladatok ellátására koncentrálnak.

Mint fogalmaznak, a következők időszaktól a Zalakerámia Zrt. termelése a tófeji gyáregységre korlátozódik. A magyar piac ellátása a tófeji gyárból, valamint a szomszédos országokban (például Románia területén) lévő Lasselsberger üzemekből fog történni, többek közt abból az üzemből, ahová most a romhányi eszközök kihelyezésre kerültek.

Ahogy már korábban hírt adtunk róla, egy játszótér bezárására kényszerültek, mivel a gyerekek szórakozása túlzott zajjal járt. A gyermekek vidám nevetése és játékos kiáltozása annyira felerősödött, hogy a környék lakói panaszt tettek, így végül a hatóságok döntése értelmében a játszóhelyet le kellett zárni.

Related posts