21 Kutatóintézet: A Tisza táborának létszáma félmillióval meghaladja a Fidesz támogatottságát.

A teljes népesség körében a Tisza 7 százalékpontos előnnyel bír a Fideszhez képest, míg azok között, akik képesek pártot választani, ez az arány már 11 százalék. A biztosan szavazni készülő választók körében pedig a Tisza előnye még nagyobb, elérve a 18 százalékpontot.
A 21 Kutatóközpont legfrissebb, júniusban készült felmérése alapján a Tisza Párt és a Fidesz közötti különbség tovább szélesedett az áprilisi adatokhoz viszonyítva. Április elején Magyar Péter pártja 6 százalékponttal, 34-28 arányban állt az élen a teljes népesség körében, ám az új eredmények szerint ez az arány most 32-25-re módosult.
A 21 Kutatóközpont 2023 óta alkalmazza ezt a módszert, és azóta soha nem tapasztaltak ilyen alacsony támogatottságot a kormánypárt körében. Ennek ellenére a kétmilliós szimpatizánsi bázis továbbra is jelentősnek mondható. A Tisza Párt 2,5 milliós szavazótábora azonban megállt a népesség teljes körében, sőt, a hibahatáron belül minimálisan csökkent a támogatottsága. Ugyanakkor a Fidesz és más politikai erők zsugorodása, valamint a bizonytalan szavazók számának jelentős növekedése miatt a vezető ellenzéki párt relatív helyzete a politikai versenyben kismértékben javult. A választani tudók körében a Fidesz 48, míg a Tisza Párt 37 százalékos támogatottságot élvez.
a részvételüket biztosra mondó pártválasztók között 52-34 arányban vezet a Tisza a Fidesz előtt.
A "biztos" kategóriában észlelt jelentősebb eltérések mögött az a jelenség áll, hogy - hasonlóan az előző mérésekhez - a Tisza táborának lelkesedése és elkötelezettsége sokkal nagyobb, mint a Fidesz támogatóié. Fontos megjegyezni, hogy a ciklus közbeni fiktív választási részvételi szándék nem feltétlenül tükrözi a valós választási aktivitást, ráadásul a vizsgált minta hibahatára is némileg szélesebb, körülbelül plusz/mínusz 4 százalékpont.
A pártok támogatottságának alakulását tekintve figyelemre méltó elmozdulások tapasztalhatók. A Mi Hazánk pártja a választani képes szavazók körében 5-ről 7 százalékra emelte népszerűségét, míg a Demokratikus Koalíció 3-ról 4 százalékra növelte a támogatottságát áprilishoz képest, így mindketten visszatértek az októberi szinthez. A biztos részvételt tervező szavazók között Toroczkai László pártja 4-ről 6 százalékra erősödött, míg Dobrev Klára pártja 3-ról 5-re jutott. A Mi Hazánk parlamenti bejutása egyre valószínűbbnek látszik, míg a DK helyzete sokkal inkább kérdéses. A Magyar Kétfarkú Kutya Párt támogatottsága csökkent, a választani tudók között mindössze 3, a biztosan részt vevők körében pedig 2 százalékon áll. A többi párt összesített támogatottsága pedig csupán 1 százalékot képvisel a 24.hu által készített felmérés szerint.
A politikai pártok támogatói között demográfiai szempontból jelentős eltérések figyelhetők meg.
Budapesten a Tisza Párt már kétszer annyi szavazót szerzett, mint a Fidesz, míg a megyei jogú városokban ez az arány másfélszeres.
miközben az egyéb városokban lakók között minimális mértékben vezet Magyar Péter pártja, a falvakban pedig a kormánypárt erősebb (igaz, csak négy százalékponttal). Még nagyobb a differencia az iskolai végzettség szerint:
A 65 év felettiek eredménye tér el a legjobban a teljes népességi adattól: a kormánypárt 52-20 arányban tudhat maga mögött több idős választópolgárt, mint a Tisza. A 65 év alattiak körében azonban 36-15 arányban az ellenzéki párt vezet, melynek különösen a 40 év alattiak között elsöprő a fölénye. Végül, a Fidesz hasonló népszerűségnek örvend a férfiak és a nők között, ám a Tisza jóval támogatottabb a férfiak körében, míg a nők nagyobb arányban bizonytalanok a pártválasztásukban. Természetesen a hibahatár jóval magasabb az egyes demográfiai csoportok esetében, így a konkrét értékek helyett itt inkább a tendenciákat érdemes figyelembe venni.