30 millió forintot ér egy egyperces interjú, míg 10 millió forintért cserébe egy szóbeli beszámolót kaphatsz.


A Szerencsejáték Zrt. által nyújtott támogatás révén a közpénzek legfőbb kedvezményezettje évek óta Princzinger Péter vezetésével működő turisztikai alapítvány. Az MSZP által megszerzett szerződésekből kiderült, hogy a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány 90 millió forintot kapott annak érdekében, hogy folyamatosan hangsúlyozza a Szerencsejáték Zrt. szponzorációját. Információink szerint az alapítvány ellen jelenleg NAV-nyomozás folyik, és a támogatásból több millió turisztikai kiadványt terjesztettek az ország területén, köztük olyanokat is, amelyek kormánypárti médiumok mellékleteként jelentek meg.

A Szerencsejáték Zrt. által végzett értékelés szerint egy 1 perces interjú értéke 30 millió forintra rúg, amelyet a Szerencsejáték Service Nonprofit Kft. kötött meg a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvánnyal (MTSZA) létrejött szerződés keretein belül. A szóbeli beszámoló értéke 10 millió forintra lett becsülve - derül ki a lapunkhoz eljutott szerződésekből. Az állami vállalat a közpénzek jelentős részét azért irányította a Princzinger Péter által vezetett turisztikai alapítványhoz, hogy annak segítségével népszerűsítse saját tevékenységét.

2015 és 2024 között a Szerencsejáték Zrt. összesen 22,41 milliárd forint támogatást biztosított.

A legnagyobb haszonélvezője a támogatásoknak a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány volt, amely a teljes keret 13 százalékát igényelte. 2019 és 2023 között évről évre körülbelül 600 millió forint támogatást nyert el, így összesen 3 milliárd forintot kapott.

- Ez az év elején vált nyilvánvalóvá az MSZP által megszerzett és lapunkhoz eljuttatott információk alapján.

A Magyar Szocialista Párt megszerezte a szerződéseket, azonban azok csupán azt mutatják meg, hogy az alapítvány milyen megállapodásokat kötött az állami tulajdonú vállalattal. Az viszont nem derül ki, hogy pontosan mire költötték el az alapítvány a pénzeszközöket. Ennek következtében közérdekű adatigényléssel fordultunk az alapítványhoz, és kérdéseket intéztünk a Szerencsejáték Zrt.-hez is, de sajnos egyik helyről sem kaptunk választ. Ezt követően a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságot (NAIH) kerestük meg, kérve, hogy nyilvánítsanak véleményt arról, hogy az alapítvány közérdekű feladatokat lát-e el. A NAIH állásfoglalása szerint a szervezet közérdekű adatokat kezel, így köteles azokat nyilvánosságra hozni.

Az alapítvány azonban arra sem reagált, hogy szembesítettük az adatvédelmi hatóság álláspontjával, így válaszok híján egyelőre csak az MSZP által kiperelt szerződésekből tudtunk dolgozni, melyek tartalma jó pár további kérdést felvet.

Related posts