Egy mogyoródi panzióban 31 milliós gázszámlát produkáltak, majd hirtelen eltűntek, mintha soha nem is léteztek volna.
Két koreai hátterű cég 26 hónapon át mindössze egy panellakás átalány gázfogyasztásának megfelelő díjat fizetett a 34 szobás panzió után, majd eltűntek. A gázt kikapcsolta a szolgáltató, amíg az adósságot meg nem térítik. A rendőrség megszűntette az ügyben a nyomozást, mondván, nem a tulajdonost, hanem a szolgáltatót érte kár.
A Mogyoródon található egykori 34 szobás Laguna Panzió és Étterem most csendesen várja sorsát: leszerelt gázórája, kikapcsolt fűtése és az átalakítás fázisában álló épülete mind arra utal, hogy a helynek nem volt könnyű éve. A tulajdonos, aki a reményeket és álmokat fektette ide, sajnos komoly csalás áldozatává vált.
Az épület bérleti jogát egy ma már felszámolás alatt álló vállalat, az Ubunt Hungary Kft. szerezte meg, majd később az ugyancsak törlési eljárás alatt lévő Park & Lee Kft. is bekapcsolódott ebbe a folyamatba, mindkét cég ugyanabba a tulajdonosi körbe tartozott. A koreai tulajdonosok között akadtak, akik vendégmunkásokat helyeztek el a panzió falai között. A 2021-ben megkötött bérleti szerződés keretében a cégek a közműszolgáltatásokat is a nevükre írták, ezzel pedig súlyos következményeket okoztak az ingatlan jogtulajdonosának, aki jóhiszeműen bízott a megállapodásban, ám a helyzet végül a kárára fordult.
A két koreai hátterű vállalat 26 hónapon keresztül csupán egy panellakás gázfogyasztásának megfelelő átalánydíjat fizetett a panzióra, ennek következtében pedig összesen 31 390 000 forintnyi tartozást halmoztak fel, mielőtt a cégek tulajdonosai nyomtalanul eltűntek.
A vállalatok havi 20 ezer forintos átalánydíjat fizettek, miközben a valós fogyasztás alapján számított költségek körülbelül 1,2 millió forintot tettek volna ki. A tulajdonos véleménye szerint a szolgáltató, az MVM által megbízott felhatalmazott cég nem hajtott végre semmilyen ellenőrzést a fogyasztásra vonatkozóan, és ez a helyzet 26 hónapon keresztül fennállt.
A panzió vezetője feljelentést tett az ügy kapcsán, amelyből kiderült, hogy a gázóra leszerelése során fény derült arra, hogy az órán GPS jeladó is található. Mivel a szálló ipari fogyasztónak minősül, az órának folyamatosan adatokat kellett küldenie a szolgáltató felé. A tulajdonos és ügyvédje szerint már az első hidegebb téli hónapban nyilvánvalóvá vált, hogy a 20 ezer forintos átalánydíj teljesen eltér a valós fogyasztás mértékétől, ami irreálisan alacsonynak bizonyult.