A Mészáros-birodalom újabb izgalmas fejleménnyel bővült, hiszen az Egyesült Államokból kitiltott Vida Ildikó is csatlakozott a vállalkozói körhöz. | 24.
2014 őszén hatalmas visszhangot keltett az első kitiltási botrány, amely jó egy évtizeddel ezelőtt robbant ki. Az Egyesült Államok akkor értesítette hat magyar kormányzati tisztségviselőt, valamint egy a "kormányzathoz közel álló" személyt arról, hogy megvonják tőlük a beutazás jogát. Vida Ildikó, a Simicska Lajos köréhez tartozó egykori NAV-elnök, nyíltan elismerte, hogy ő is érintett a listán, ami után néhány hónappal lemondott. Ezután a legnagyobb oligarchák között terjedt a híre, és a botrány csak fokozódott.
2014 októberében a kitiltási ügy hátterét sokan találgatták, és az egyik népszerű teória szerint a probléma gyökerei "pusztán" a korrupcióba nyúlnak vissza. A gyanú szerint ezek a kérdések összefonódtak azzal az áfacsalással kapcsolatos vizsgálattal, amelyet Horváth András, egykori adóhivatali munkatárs, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vezetésének próbálta eltussolni. Az amerikai cégek magyar leányvállalatai számára komoly anyagi veszteségeket jelentett, hogy a magyar hatóságok nem tettek eleget a csalások hatékony felszámolásának. André Goodfriend, az Egyesült Államok budapesti nagykövetségének akkori ügyvivője egy sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy amerikai vállalatok "visszautasíthatatlan" ajánlatokat kaptak, de sem az érintett magyar hivatalnokokat, sem az érintett amerikai cégeket nem nevezte meg. A sajtóban azonban egyedüli cégnévként a Bunge Növényolajipari Zrt. került szóba.
A helyzetet ironikus módon a kormányhoz közeli Napi Gazdaság hozta nyilvánosságra, amikor tudósított az adóhivatal vezetőivel szembeni intézkedésekről, miközben az amerikaiakat vádolta meg nyomásgyakorlással. Az Egyesült Államok nagykövetsége reagálva kiadott egy közleményt, amelyből kiderült, hogy a külügyminisztérium döntése értelmében bizonyos magánszemélyeknek megtiltották a belépést az Egyesült Államok területére, mivel "korrupciós tevékenységekben vesznek részt vagy abból profitálnak".
A Rogán Antallal kapcsolatos legújabb döntéshez hasonlóan ez az ügy is politikai töltettel bír. Ezt jól mutatja, hogy 2014 őszén Budapesten jelentős tüntetések robbantak ki az internetadó bevezetésére irányuló kormányzati javaslatok ellen, amelyek közül az egyik eseményen Goodfriend is megjelent. Ráadásul a Fidesz kétharmados többsége is veszélybe került a parlamenti mandátumok megüresedése miatt; 2015 februárjára a kormányoldal minősített többsége el is veszett, és csak 2018-ban sikerült azt újra megszerezni. Így az Orbán-kormány az amerikai lépést a nyomásgyakorlás eszközeként értelmezte.
Vida Ildikó NAV-elnök végül novemberben elismerte, hogy rajta van a kitiltottak listáján, de csak jóval a botrány kipattanása után, 2015 augusztusában mondott le a NAV-elnöki posztjáról. (Emlékezetes, hogy előzőleg előre nem egyeztetett időpontban jelent meg az amerikai követségnél, hogy magyarázatot kérjen a kitiltására, Goodfriend feltűnésekor pedig tolmácsot kért.)
A nyilvánosságtól a lemondása után visszavonuló Vida nem tűnt el teljesen, karrierjét az üzleti szférában folytatta. Mentora, az addigra kegyvesztetté vált Simicska Lajos nem engedte el a kezét: 2015 szeptemberétől felügyelőbizottsági tagként bukkant fel Simicska és Nyerges Zsolt agrárportfóliójának központi cégében, a Mezort Zrt.-ben, majd 2017-ben az igazgatóság elnöke lett.
a köztudatban is egyre inkább felerősödött Vida Ildikó neve. Szoros kötelékük története egészen a múltba nyúlik vissza: Vida Ildikó a Mahir nevű vállalatnál dolgozott, amely az ősfideszes gazdasági háttér egyik alapköve volt, ahol Simicska Lajos jobbkezének számított. Az első Orbán-kormány idején pedig az oligarcha irányítása alatt álló adóhivatalban is együtt dolgoztak. Miután Simicska és a miniszterelnök viszonya megromlott, és ő fokozatosan kénytelen volt lemondani hatalmas cégbirodalmáról, Vida pozíciója megingathatatlannak tűnt. Ahogy Simicska cégei Mészáros Lőrinc irányítása alá kerültek, úgy Vida Ildikó szerepe is egyre hangsúlyosabbá vált a politikai gazdaság színpadán.
Vida Ildikó is a Mészáros-birodalom része lett.
Az egykori NAV-elnök jelenleg is tagja a Talentis Agro Zrt. igazgatóságának, amely a Mezortot is magába foglaló, Magyarország egyik legnagyobb agrárportfólióját irányítja.