Aláírásra került a Mini-Dubaj ingatlanvásárlási megállapodása, így az arab befektetők birtokába került a terület.
Az Arab Emirátusok és a magyar kormány együttműködésével valósulhat meg a Grand Budapest néven ismert rákosrendezői projekt, amelynek területe most vált új tulajdonos birtokává.
Aláírták az ingatlan-adásvételi szerződést a magyar állam és az Eagle Hills Csoport között - a cég nevével ellentétben szó sincs a Sashegyről, a Mini-Dubaj területét vette most meg az arab befektetői csoport.
A Rákosrendezőnél elhelyezkedő 100 hektáros terület vételárát nem tették közzé, csupán annyit közöltek, hogy a hely fejlesztésére több mint 12 milliárd eurót terveznek elkölteni. Érdemes megjegyezni, hogy a projekt hivatalos neve nem Mini- vagy Maxi-Dubaj, hanem Grand Budapest.
A rozsdaövezetben megvalósuló új városrész kivitelezését az Abu Dhabi Eagle Hills ingatlanfejlesztő vállalat végzi. A projekt keretein belül elegáns lakások és modern irodaházak építése van tervben, miközben a kormány egy korábbi rendelettervezet alapján jelentős közlekedésfejlesztésekre is készül, hogy a terület még vonzóbbá váljon.
A projekt irányítását Mohamed Alabbar látja el, aki korábban a belgrádi új városnegyed megvalósításán is részt vett. Albániában a pénzmosás gyanúja merült fel az általa indított beruházás kapcsán, míg Horvátországban a lakosság ellenállása miatt nem tudta előmozdítani a terveit.
Lánszki Regő, az országos főépítész és államtitkár, a HVG-nek adott korábbi nyilatkozatában megígérte, hogy az ellenőrzések szigorúak lesznek, és a beruházók nem tudják majd manipulálni az állami hatóságokat. A MÁV három nappal ezelőtt bejelentette, hogy érvénytelenítette a Rákosrendező területén a kármentesítési és hulladékelszállítási feladatokra kiírt közbeszerzéseket. A döntés hátterében az áll, hogy a rendelkezésre álló forrást inkább azokra a vasúti javításokra kívánják fordítani, amelyeket Lázár János már az év elején elrendelt.