Elbocsátási hullám a Magyar Postánál: működő hivatalokból is elbocsátanak dolgozókat.


A 24.hu információja szerint a Magyar Postánál "programozott" leépítés zajlik, aminek oka lehet, hogy a társaság nem szeretne csoportos létszámleépítést bejelenteni. Az egyik postai érdekképviselet szerint az elbocsátásokban nemcsak a lakat alá került kis posták dolgozói érintettek, hanem az irányítást és a kiszolgálást végző munkatársak létszámát is megnyirbálják.

Létszámleépítések zajlanak Magyar Postánál, melyek várhatóan a későbbiekben is folytatódnak - tájékoztatta lapunkat egy olvasónk, akinek a munkaviszonya megszűnt az állami cégnél. Forrásunk szerint a vállalat teljesítményének csökkenéséhez igazítják az elbocsátásokat, amelyek folyamatosan zajlanak, és számos munkakört érinthetnek.

Állítása szerint a "programozott" leépítés következtében:

A 24.hu megkereste a Magyar Posta Zrt. sajtóosztályát és szembesítette olvasónk állításaival. Egyebek közt azt is megkérdeztük a társaságtól, hogy hány dolgozótól váltak meg a leépítések során, illetve hogy 2025-ben mi várható. Érdeklődtünk arról is, hogy mekkora az elbocsátási célszám, továbbá ha valóban kialakítottak egyfajta premizálást a létszámcsökkentési cél eléréséhez, akkor a kilépett, elküldött, kieső emberek fizetésének hány százalékát fordítják a maradók bérfejlesztésére.

A postától azt a választ adták, hogy 2025 elején nem terveznek elbocsátásokat, valamint fontosnak tartották megjegyezni: a társaság azon dolgozik, hogy az ügyféligényeket maradéktalanul kielégítő szolgáltatásokat nyújtson továbbra is.

A válaszukban utaltak arra, hogy Balczó Barnabás, az elnök-vezérigazgató, interjút adott a Világgazdaságnak. Az interjúban azonban nem találhatóak konkrét információk a programozott leépítésekről. Sőt, a kis posták megszüntetésével kapcsolatosan hangsúlyozták, hogy az átalakulás nem feltétlenül jelent elbocsátásokat. Ugyanakkor a cégvezető arra is kitért, hogy

Az elmúlt két év során a létszám körülbelül négyezer fővel csökkent, ami lehetőséget teremtett arra, hogy a munkakörülményeket javítsák, valamint emeljék a béreket.

Érdemes megemlíteni, hogy a postavezér december 12-én nyilatkozott a lapnak, ám két héttel később megérkezett a bejelentés, hogy 2025. január 31-ével távozik a posztjáról.

Tavaly augusztus elsejétől kezdődően egészen decemberig tartó, megszakítás nélküli postabezárási hullám söpört végig, és sajnos az idei januárban is folytatódik ez a tendencia.

A postahivatalok bezárásával kapcsolatban folyamatban vannak a létszámcsökkentési intézkedések.

- erősítette meg lapunk számára Pfeifer Tamás, a Postások Független Érdekvédelmi Szövetsége (POFÉSZ) alelnöke.

Related posts