Fel akarta tárni a megszállók szörnyűségeit, ám az oroszok hullazsákba csomagolva küldték haza a megcsonkított testét.

A Forbidden Stories irányítása alatt 15 nemzetközi médiaorgánum - mint például a Guardian, az Ukrainska Pravda és a Spiegel - dolgozott az utóbbi fél évben a történet feltárásán.
Viktorija Roscsina, az 1996-ban született ukrán szabadúszó újságíró, világszerte ismertté vált, miután az orosz hatóságok 2022 márciusában, a háború második hónapjában letartóztatták. Az ő története a bátorságról és az igazság kereséséről szól, amely a konfliktus árnyékában is megőrizte a fényt.
Az orosz titkosszolgálat, az FSZB ügynökei akkor ragadták magukkal, amikor Bergyanszkból Mariupol felé tartott. Tizenegy napig tartó fogsága után azután szabadult, hogy egy videóban visszautasította korábbi, az oroszokat érintő jelentéseit, és kifejezte háláját, amiért megmentették az életét. A felvételt az oroszpárti médiában széles körben terjesztették.
Bár szabadulása után a családtagjai és kollégái is arra kérték, hogy tartózkodjon a veszélyes kalandoktól, Roscsina mégis visszatért a front mögé. Szerkesztője szerint 2023 júliusáig legalább három alkalommal járt az elfoglalt ukrán területeken. Többek között beszámolt az oroszok által Melitopolban és Mariupolban lebonyolított álnépszavazásokról is.
Utolsó, végzetes küldetésére 2023. július 24-én lépett. Célja az volt, hogy a Zaporizzsja régió városaiban felfedezze azokat a titkos helyszíneket, ahol az oroszok ukrán foglyokat sanyargatnak.