Kézigránát-ügy: A közvélemény jelentős része kételkedik abban, hogy őszintén, önként vállalta volna a helyszínre való eljutást a...


A magyarok 87 százaléka hallott arról, hogy idén március 21-én egy a Miniszterelnökségen dolgozó 29 éves titkárnő kezében felrobbant egy gránát az Adaptív Védelem néven indított kiképzési program egyik eseményén - derült ki a Publicus Intézet Népszava számára készített reprezentatív, áprilisi felméréséből. Mint ismert, a szerencsétlenül járt titkárnő mindkét kezét elvesztette és súlyos arcsérüléseket szenvedett.

A legfrissebb kutatási eredmények alapján a megkérdezettek 76 százaléka úgy véli, hogy nincs szükség arra, hogy a kormánytisztviselők számára olyan katonai kiképzést tartsanak, amely során éles gránátokkal is dolgoznak. Mindössze 13 százalék tartja indokoltnak egy ilyen program létrehozását, míg 11 százalék nem kívánt véleményt nyilvánítani. Érdekes módon még a kormánypártiak körében is a válaszadók fele (50 százalék) feleslegesnek ítélte ezt a képzést, csupán egyharmaduk (33 százalék) állt ki mellette - számolt be a lap.

A kérdésre, hogy Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszternek le kellene-e mondania az incidens után, a válaszadók 49%-a igennel, míg csupán 35%-a nemmel felelt.

Ruszin-Szendi Romulusz, a volt vezérkari főnök és a Tisza Párt szakértője, a 24.hu-n megjelent nyilatkozatában arra hívta fel a figyelmet, hogy a kormányzati tisztviselők részvétele a kiképzési programban nem volt teljes mértékben önkéntes. Állítása szerint az általa birtokolt levelek alapján "nagyon melegen ajánlották" számukra a részvételt. A Miniszterelnökség határozottan cáfolta ezt az állítást. Egy friss kutatás eredményei szerint a megkérdezettek többsége nem bízik a kormányzat szavában: a válaszadók 57 százaléka úgy véli, hogy nyomás nehezedett a kormánytisztviselőkre a programban való részvétel érdekében, míg csupán 23 százalékuk tartja teljesen önkéntesnek a döntésüket.

Related posts