Lázár János minisztériuma nem áll a 500 méteres rákosrendezői felhőkarcoló projekt mögött.


Az Építési és Közlekedési Minisztérium elutasította a Rákosrendezőre tervezett felhőkarcoló megvalósításának javaslatát. Ezzel összhangban állnak a jogszabályokkal, amelyek megakadályozzák az 500 métert meghaladó magasházak építését.

Az Építési és Közlekedési Minisztérium megerősítette, hogy továbbra is elkötelezett a magyar építészeti törvény (2023. évi C. törvény) előírásainak betartása mellett, amelyek kifejezetten megtiltják 500 méter magas épületek létesítését. "Nem támogatjuk az 500 méteres magasházak vagy felhőkarcolók építését" – nyilatkozta a Telexnek a minisztérium képviselője.

A portál azért fordult a minisztériumhoz, mert a hétfőn nyilvánosságra hozott tervek alapján a területen bizonyos részeken akár 250-500 méteres magasságú épületek is megvalósíthatóak lennének.

Az Eagle Hills Csoport tulajdonába került az a 100 hektáros rákosrendezői terület, ahova a vitatott mini-Dubaj-projektet álmodták meg. A vételárat egyelőre nem hozták nyilvánosságra, azonban azt már tudni, hogy 12 milliárd eurót terveznek elkölteni a projektre, amely végül a Grand Budapest nevet kapta.

A Nemzetgazdasági Minisztérium sajtóközleménye alapján a MÁV Zrt. igényei szerint került sor az érintett területek kijelölésére, szoros együttműködésben a Társasággal. Ennek eredményeként az állam mintegy 85 hektárnyi területet értékesített a Rákosrendező zónából, nettó 50,9 milliárd forintos vételáron. A kormányzati döntés értelmében az Eagle Hills a vételár kifizetését három részletben teljesíti, a folyamat pedig a nemzetközi megállapodásban rögzített állami vállalásokhoz igazodik.

Az arab vállalat közlése szerint több mint 12 milliárd eurót szánnak a hely fejlesztésére. A HVG szerint azonban a projekt hivatalos neve nem a nyilvánosságban is használt mini- vagy maxi-Dubaj, hanem Grand Budapest lesz.

Related posts