Lex Lánczi: Elérkezett az idő az Orbán-féle tisztogatásra | 24.hu Az Orbán-kormány politikai stratégiája mindig is a hatalom centralizálására és a politikai ellenfelek marginalizálására épült. Most, a Lex Lánczi bevezetésével, a kormány újabb lépést tesz


A Szuverenitásvédelmi Hivatal a közeljövőben megkezdi a szükséges adatok összegyűjtését és nyilvántartásba vételét.

A kormány a Fidesz politikai táborából Halász Jánost bízta meg a közélet átláthatóságát érintő törvényjavaslat kidolgozásával, amely több jogszabályt is módosít a szuverenitás védelmére hivatkozva. Az előterjesztésben megjelennek azok az elemek, amelyeket korábban Lánczi Tamás, a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetője is hangsúlyozott, és amelyek célja, hogy hatékonyabb eszközökkel lépjenek fel a külföldi forrásokból támogatott közéleti szervezetek ellen.

A javasolt törvény értelmében Magyarország függetlensége komoly kockázatnak van kitéve minden olyan külföldi forrásból származó támogatással, amely a közéleti folyamatok befolyásolására irányul. E tevékenységek és törekvések célja, hogy belső ügyeinket külső érdekek formálják, ami aggasztó hatással lehet a nemzeti önrendelkezésünkre.

Olyan javaslatot terjesztenének elő, amely a Magyarország szuverenitását fenyegető, külföldi támogatásokban részesülő szervezeteket kívánja nyilvánosságra hozni. Ezen szervezetek a jövőben nem fogadhatnának el külföldi forrást anélkül, hogy azt előzetesen engedélyeznék. Továbbá, nem részesülhetnének a személyi jövedelemadó 1%-ának felajánlásaiból, irányítóik közszereplőként lennének nyilvántartva, és kötelező lenne számukra a vagyonnyilatkozat benyújtása is.

A Szuverenitásvédelmi Hivatal saját vizsgálatai alapján tesz majd javaslatot a kormánynak azon szervezetek jegyzékre vételére, amelyek tevékenysége Magyarország szuverenitását veszélyezteti. A kormány rendeletben dönt a szervezetek jegyzékéről. A javaslat szerint a törvény hatálya kiterjed minden olyan jogi személyre, jogi személyiséggel nem rendelkező egyéb szervezetre, amely

Magyarország szuverenitását azáltal veszélyezteti, hogy külföldi támogatásból a közélet befolyásolására irányuló tevékenységet végez.

A bankok folyamatosan nyomon követik a külföldi támogatásokkal kapcsolatosan a nyilvántartásba vett szervezetek bankszámláit, hogy azonosítani tudják a beérkező forrásokat.

Amennyiben a hatósági ellenőrzés során megállapítást nyer, hogy a felsorolt szervezet külföldi támogatásban részesült, a pénzmosás elleni hatóság (NAV) közigazgatási bírságot fog kiszabni.

Az összeg, amelyet az engedély nélküli támogatás huszonötszörösével azonosítanak, egyben figyelmeztetésként is szolgál a pénzmosás elleni hatóság részéről. E szerint a nyilvántartásba vett szervezetnek tizenöt napon belül rendeznie kell az elfogadott támogatás összegét a Nemzeti Együttműködési Alap felé.

A cégbíróság ezentúl öt évre megtiltja a gazdasági társaság ügyvezetőinek és vezető tisztségviselőinek, hogy újabb gazdasági társaságok élén álljanak vagy új cégeket alapítsanak, amennyiben a gazdasági társaságuk megszűnésének oka a közélet átláthatóságát érintő jogszabályok megszegése volt.

A bíróság döntése értelmében feloszlatja azt a civil szervezetet, amelyik az ügyészi figyelmeztetés ellenére sem hajtotta végre a jogszabályok által előírt kötelezettségeit. A megszűnt szervezet anyagi eszközei a Nemzeti Együttműködési Alaphoz kerülnek. Emellett a civil szervezet vezetői öt évre elveszítik a jogot arra, hogy civil szervezetek élén álljanak, és nem alapíthatnak új civil szervezetet ezen időszak alatt.

Orbán Viktor kedden éppen azt közölte: az ukránok összehangolt lejárató akciójukhoz magyar kapcsolataikat élesztették fel (utalt a Fidesz narratívájában külföldről pénzelt Magyar Péterre), ám már március 15-i poloskázós beszédében megfenyegette kritikusait, akiket gyakorlatilag lehazaárulózott.

Felszámoljuk a pénzügyi gépezetet, amely korrupt dollárokból vásárolt meg politikusokat, bírókat, újságírókat, álcivil szervezeteket. Felszámoljuk az egész árnyékhadsereget, ők a mi újkori labancaink, a brüsszeli kegyencek, akik hazájuk ellenében, pénzért a birodalom szekerét tolják.

Az különösen pikáns, hogy Halász János nyújtotta be a javaslatot, ő ugyanis éppen a civil világból érkezett a politikába, még nonprofit vezetéstant is oktatott óraadóként.

Related posts