A Duna Párt megalakulása egy figyelemre méltó esemény, amely a Gyurcsány Ferenc kritikája miatt a DK-ból kizárt politikai szereplők kezdeményezésére történt.


Régóta hallani a közéleti diskurzusban, hogy a Fidesz és a porfogó ellenzék a Tisza Párt ellenében egy Duna Párt létrehozását fontolgatja. Célunk az volt, hogy megelőzzük ezt a lépést, ezzel megakadályozva, hogy a név használatával gyengítsék a Tisza esélyeit. Jelenleg egyértelmű, hogy csupán a Tisza Pártnak van realitása a kormány leváltására; minden más szavazat csak ront a helyzetén - nyilatkozta a Blikknek Leel-Őssy Gábor, a DK egykori alapítója, akit annak idején azért zártak ki a pártból, mert nyíltan követelte Gyurcsány Ferenc távozását az elnöki posztról (ez végül nemrégiben meg is történt).

Magyar Péter már tavaly ősszel beszélt arról, hogy Duna Párt vagy Duna Egyesület néven egy olyan, a Tisza Párttal szembeni budapesti kooperációt terveznek a baloldalon, amely hivatalban lévő ellenzéki politikusok túlélését szolgálná. "Hadházytól, Karácsony Gergelyen át, Csárdin, Hajnal Miklóson és Szabó Tímeán át mindenkit próbálnak összelapátolni", mondta ekkoriban, ám az érintettek tagadták a terv létezését. Szabó Bálint ezt követően jelentette be, hogy megalapítja a DUNA Pártot, ám úgy tűnik, megelőzték ezzel.

Leel-Őssy Gábor Duna Pártját május 5-én hivatalosan is bejegyezték.

A nyilvánosan hozzáférhető bírósági iratok alapján a szervezet január 15-én nyújtotta be nyilvántartásba vételi kérelmét. Leel-Őssy emellett hangsúlyozta, hogy nem terveznek részt venni a következő évi országgyűlési választásokon, mivel hosszú távú céljaik vannak.

Related posts