"Sicc el innen!" - utasította el a Balaton-parti luxusnyaralójában tartózkodó Schadl György az újságírókat, miközben házi őrizetét tölti.


A 24.hu értesülése szerint Schadl György, a végrehajtói kar egykori elnöke, a bíróság engedélyével vízparti nyaralójában, Siófokon töltheti bűnügyi felügyeletét. Az újságírók nem haboztak, és meglátogatták őt, azonban Schadl azonnal elzavarta őket, kijelentve: "Sicc innen!" Kérdéseikre nem adott választ, ám a kertjében észrevették azt a Mercedest, amelyről korábban a bíróságon azt állította, hogy nem tudja, hol van.

Szabó József, a Fővárosi Törvényszék sajtószóvivője nyilatkozott a lapnak, megemlítve, hogy a vádlottak bármikor kérhetik a házi őrizet helyszínének módosítását, és a bíróság minden egyes alkalommal mérlegeli a beérkezett kéréseket. Hozzátette, hogy nincs korlátozva, hányszor kérhetik ezt a változtatást. Emellett megerősítette, hogy Schadl György házi őrizetének új helyszíne Siófokra esik. Mivel az itt eltöltött idő is beleszámít a kiszabott büntetésbe, Schadl a balatoni nyaralójában töltött időszakokkal négy naponként egy napot "letudhat" a későbbi esetleges börtönbüntetéséből.

Schadl György és 21 másik személy ellen korrupciós vádakkal és egyéb bűncselekményekkel kapcsolatos büntetőeljárás zajlik. A 444 által alaposan feltárt Schadl-Völner ügyben a vádirat szerint a végrehajtói kar elnöke, Schadl, jelentős összegeket, olykor az osztalék teljes 100%-át követelte azoktól a végrehajtóktól, akiket Völner Pál miniszterhelyettes-államtitkár közbenjárásával neveztek ki. Az ügyészség Schadl számára tíz év, míg Völner számára nyolc év börtönbüntetést indítványozott.

Tavaly november végén újabb vádat emelt Schadl György és három társának a Központi Nyomozó Főügyészség, amely korrupciós bűncselekményekkel kapcsolatos feljelentés elmulasztására és befolyással üzérkedésre vonatkozik. A vádirat részletezi, hogy Schadl elmulasztotta bejelenteni, amikor tudomást szerzett arról, hogy két végrehajtó-helyettes felajánlotta segítségét egy végrehajtójelöltnek. Cserébe az iroda osztalékának egy részét kellett volna megosztania velük. A két helyettes ezt a megbeszélést Schadl irodájában, Schadl jelenlétében tárgyalta. Noha Schadl utasította őket, hogy a megállapodást érvénytelenítsék, és ők ezt meg is tették, az ügyészség szerint kötelező lett volna jelenteni a hatóságoknak az esetet. Az ügy jelentős részét képezi Rogán Antal és kabinetfőnöke, Nagy Ádám érintettsége, akiről a minisztert is megkérdeztük. Itt foglaltuk össze a válaszait.

Related posts