Teljesen megállt a TikTok működése az Egyesült Államokban, és Donald Trump azonnal lépéseket tervez.


A New York Post beszámolója szerint az alkalmazás - amelynek összesen nagyjából 170 millió felhasználója van az Egyesült Államokban - keleti parti idő szerint éjjel 11 óra előtt nem sokkal elérhetetlenné. Közlésük szerint a platformon azóta egy üzenet fogadja a felhasználókat, amely úgy szól:

Sajnáljuk, a TikTok jelenleg nem elérhető.

A lap szerint a leállás előtt mindössze körülbelül egy órával küldtek egy figyelmeztető üzenet a felhasználóknak a közelgő leállásról. Azt írták, hogy sajnálatos módon "a TikTokot betiltó amerikai törvény január 19-én lép hatályba, és arra kényszerít minket, hogy ideiglenesen elérhetetlenné tegyük szolgáltatásainkat".

Folyamatosan azon fáradozunk, hogy a lehető leggyorsabban visszaállítsuk szolgáltatásunkat az Egyesült Államok területén.

- tették hozzá, miközben arról is írtak: a megválasztott elnök, Donald Trump jelezte feléjük, hogy dolgozik egy megoldáson, amelynek értelmében visszaállíthatják a TikTokot a hivatalba lépése után. Továbbá elküldtek a felhasználóknak egy olyan linket is, ahol még bejelentkezhetnek azért, hogy letölthessék a platformra feltöltött adataikat.

A New York Post beszámolója szerint a TikTok leállására sok felhasználó a közösségi média különböző platformjain reagált. Az X-en például olyan üzenetek jelentek meg, mint "A TikTok hivatalosan is halott", de voltak, akik a szólásszabadság megsértését is felhozták a döntés kapcsán.

A TikTokot több mint 170 millió amerikai használja, ami a lakosság jelentős részét jelenti. Talán itt az ideje, hogy a Legfelsőbb Bíróság újra átgondolja a helyzetet. Kérjük, hagyjanak minket békén!

- fogalmazta meg az egyikük.

Az MTI tudósítása alapján a hétfőn hivatalba lépő elnök szombaton egy televízióinterjú keretében osztotta meg terveit. Donald Trump az NBC News-nak adott telefonos beszélgetésében kifejtette, hogy

Ez a lépés lehetővé tenné a tulajdonos számára, hogy eleget tegyen a kongresszus által, kétpárti támogatás mellett elfogadott jogszabálynak, így lehetősége nyílna a TikTok által az Egyesült Államokban nyújtott szolgáltatás értékesítésére.

Az elnöki beavatkozás azt követően vált szükségessé. hogy pénteken a Legfelsőbb Bíróság helybenhagyta a törvényt, indokoltnak tartva azt a nemzetbiztonsági aggályok kezelése érdekében.

A TikTok pénteki közleményében csalódásának adott hangot, és a helyzet tisztázását kérte a hétfőig még Joe Biden vezette Fehér Háztól, és igazságügyi minisztériumától, valamint arra hívta fel a figyelmet, hogy a határidő lejárta, január 19. után az alkalmazás elérhetetlenné válhat 170 millió amerikai felhasználó számára.

A Fehér Ház pénteken közzétett egy hivatalos nyilatkozatot, amelyben Joe Biden elnök, aki az érintett jogszabályt aláírta, megerősítette, hogy az amerikai tulajdonba kerülő alkalmazás hozzájárulhat ahhoz, hogy az amerikai felhasználók a jövőben is zavartalanul hozzáférhessenek ahhoz. Ugyanakkor az elnöki hivatal szóvivője hangsúlyozta, hogy a törvény végrehajtása már az új, Donald Trump által vezetett kormányzás időszakára fog esni.

Donald Trump leendő kormányának tagjai a héten többször is hangsúlyozták, hogy az újonnan hivatalba lépő elnök elkötelezett a helyzet megoldása iránt. A szóvivője, a leendő fehér házi sajtótitkár, Karoline Leawitt csütörtökön bejelentette, hogy...

A Fox News Digital számára nyilatkozva azt mondta, hogy "Trump elnök többször is hangsúlyozta, hogy szeretné megmenteni a TikTokot, és senki más nem lenne nála alkalmasabb a tárgyalások lebonyolítására."

Mike Waltz, Donald Trump kijelölt nemzetbiztonsági tanácsadója, szerdai nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy amennyiben a Legfelsőbb Bíróság megerősíti a törvényt, akkor bizonyos intézkedések bevezetésére lehet számítani. Kiemelte, hogy Trump szerint a törvény egy széles körben használt amerikai platformra vonatkozik, és a célja az, hogy megvédje a felhasználók adatainak biztonságát. "Nem szeretném előre lelőni a poént az elnöki rendeleteinkkel kapcsolatban, de mindenképpen dolgozunk azon, hogy lehetőség nyíljon egy ilyen megállapodás létrejöttére" - fogalmazott Waltz.

Tavaly tavasszal, kétpárti támogatással, egy törvény született az Egyesült Államokban, amely a közösségi alkalmazások értékesítéséről rendelkezik. E jogszabály Joe Biden elnök aláírásával lépett életbe, és az "Amerikaiak Védelme a Külföldi Ellenfelek Által Felügyelt Alkalmazásoktól" (Protecting Americans from Foreign Adversary Controlled Application Act) néven ismert. A törvény keretein belül a kínai tulajdonú ByteDance-nak kilenc hónap állt rendelkezésére, hogy eladja a TikTok amerikai működtetéséért felelős részlegét. Ha ezt nem teljesítik, a TikTokot kötelezően eltávolítják az amerikai alkalmazásboltokból, és minden médiaszolgáltatónak blokkolnia kell a platform használatát.

A törvény javaslóinak érvelése szerint a kínai anyavállalat a Kínai Kommunista Párt irányítása alatt álló kormány felügyelete alatt tevékenykedik. Ennek következtében fennáll a veszély, hogy az amerikai felhasználók adatai közvetlenül a legnagyobb külföldi versenytársaként számon tartott ország kormányzati hatóságaihoz kerülhetnek.

Related posts