Tiborcz a Financial Timesnak nyilatkozott: "Gazdagságom nem a kapcsolataimnak köszönhető."

Az egyik legnagyobb brit üzleti lapnak osztotta meg gondolatait Tiborcz István, aki miniszterelnöki vejként lett az ország egyik leggazdagabb embere. Tiborcz az egyik Duna-parti ötcsillagos szállodájának tetőteraszán fogadta a Financial Times újságíróját, aki az angolszász olvasók kedvéért részletesen beszámolt Tiborcz üzleti pályaívéről.
„Üzletemberként számomra a politika nem játszik szerepet” – hangsúlyozta Tiborcz az újságíró kérdésére reagálva, elutasítva azokat a vádakat, miszerint politikai kapcsolatai hozzájárultak volna a gazdagodásához.
Az elmúlt év során a vagyonát lenyűgöző módon megduplázta, így a magyar gazdaglista szerint már közel 500 millió eurónál tart. Bár valószínű, hogy a tényleges vagyona ennél jóval nagyobb, nem hajlandó a teljes összeg felfedésére. Csak annyit árult el, hogy jelentős anyagi forrásokkal bír, és a listát összeállító szakembereknek "keményen meg kell dolgozniuk a becsléseikért".
Az Elios-ügy kapcsán felmerült kérdésekre válaszolva, a történet egy gazdaggá válásról szól, amelyet számos aggályos szabálytalanság övezett. Annyira súlyosak voltak ezek a problémák, hogy Orbán Viktor miniszterelnök, aki egyben a kérdéses vállalkozó apósa is, inkább a költségvetésből fedezte a Brüsszelnek visszafizetett 13 milliárd forintos uniós támogatást. Ezt a lépést azért tette, hogy elkerülje a vizsgálatot és a nyilvánosság figyelmét az ügyre.
Tiborcz erre reagálva kifejtette, hogy az Európai Unió politikai elfogultsággal vádolható, miközben a magyar ügyészség kétszer is átvizsgálta az ügyet, és nem tárt fel semmilyen jogsértést. A Financial Times kiemelte, hogy az ügyészséget egy Orbánhoz közel álló figura irányította, ami tovább fokozta a gyanút az eljárás pártatlanságával kapcsolatban.
Rákérdeztek arra az információra, amit a valaszonline írt meg, mely szerint Tiborcz cégcsoportja, a BDPST Zrt. közel 1 milliárd euró kölcsönt és támogatást kapott az elmúlt tíz évben kormányközeli forrásoktól. Tiborcz tagadta ezt. "Azt mondta, hogy a hitelek igénybevétele természetes része volt a vállalkozásának növekedésének, és hogy az elmúlt évtizedben egyik vállalkozása sem kapott jelentős közbeszerzési szerződéseket".
Tiborcz ősztől kezdve Amerika és Magyarország között osztja meg az idejét, mivel családja az Egyesült Államokba költözik. Elmondása szerint azonban ennek a döntésnek nincs kapcsolata a közelgő választásokkal.
Tiborcz ambiciózus célokat tűzött ki maga elé: a BDPST-t Európa vezető befektetői társaságává kívánja fejleszteni. Szerinte érdekeltségei képesek ellenállni a magyar politikai környezet ingadozásainak, és a közelmúltban Lengyelország, Szerbia és Románia után már az Egyesült Államok piacán is terjeszkedni kívánnak.