Tiborcz István hozzálátott egy új kalandhoz, miután megvásárolta a Marriott Hotelt.


Új tulajdonosra lelt a Budapest Marriott Hotel, miután a CPI Europe egy nemzetközi, nyílt tender keretében értékesítette a szállodát üzemeltető cég részesedését a BDPST Group és a Gránit Alapkezelő által irányított Diorit Magántőkealap együttműködő konzorciuma számára. Az új befektetők célja, hogy továbbra is sikeresen működtessék a szállodát, emeljék a szolgáltatások színvonalát, és kihasználják a vállalatcsoport egyéb egységeivel való szinergiákat - áll a BDPST és a Gránit Alapkezelő közleményében.

A tranzakció keretében a Budapest Marriott Hotelt tulajdonló Duna Szálloda Zrt.-t a BDPST Group által alapított BDPST Corso Béta Kft. és a Gránit Alapkezelő által kezelt Diorit magántőkealap projektcége, a Liberty Beta Corso Kft. veszi meg közösen. A tranzakció teljesülése a szokásos zárási feltételekhez, többek között a hatósági jóváhagyásokhoz kötött. A szálloda a tulajdonosváltást követően is a Marriott International üzemeltetésében működik tovább.

A BDPST Group folyamatosan figyelemmel kíséri a befektetési lehetőségeket, mind a hazai, mind a regionális piacon. A Budapest Marriott Hotel értékesítése kapcsán megkeresést kaptunk, és mivel a szálloda jól illeszkedik budapesti szállodapiaci stratégiánkhoz, úgy döntöttünk, hogy ajánlatot teszünk. Ez a hotel az egyik legígéretesebb ingatlan a városban, és komoly lehetőségeket látunk a működtetésében, ami egyben szinergiákat is teremt a belvárosi egységeink között. Szakmai és pénzügyi befektetőként azon dolgozunk, hogy a Budapest Marriott Hotel hosszú távon is sikeres legyen – nyilatkozta Tiborcz István, a BDPST Group vezetője. Hozzátette: a szálloda jövőbeli sikere nemcsak a saját működésére, hanem a teljes belváros gazdasági és turisztikai fejlődésére is kedvező hatással lesz.

"A Gránit Alapkezelő számára mindig elsődleges szempont az általa kezelt alapok esetében, hogy perspektivikus, a befektetők számára hosszú távú üzleti értéket teremtő projektbe fektessen. Ennél a tranzakciónál is ez történt: a Budapest Marriott Hotel a főváros turizmusának évtizedek óta emblematikus szállodája, amely Budapest top lokációjában található, és stabil jövedelemtermelő képességgel rendelkezik, miközben páratlan adottságainak köszönhetően nagy lehetőségek is rejlenek benne" - hangsúlyozta Mikesy Álmos, a vevőt képviselő Gránit Alapkezelő elnök-vezérigazgatója.

A tranzakció megvalósulása nem okozott meglepetést, hiszen a szektorban már jó ideje folyik a tárgyalás a potenciális üzletről (erről korábban már írtunk). Ugyanakkor egy szálloda adásvétele általában hónapokat igényel, és úgy tűnik, hogy mostanra elérkezett a folyamat végső szakasza. A CPI Property Group döntése is összhangban áll a korábbi időszakban követett stratégiájukkal, amelyben a csoport Magyarországon elsősorban eladóként van jelen az ingatlanpiacon.

Related posts