Trump belemerült a politikai porondra, ahol ismételten kifejezte véleményét a legújabb eseményekkel kapcsolatban. Szavai mögött a megszokott stílusával és határozott fellépésével igyekezett felhívni a figyelmet a fontos ügyekre, amelyek a közvéleményt fog


Jó reggelt kívánunk! Ez itt a 444 napindító hírlevele. A mai nap legfontosabb eseménye, hogy magyar idő szerint hétfő délután-este hivatalosan is beiktatták Donald Trumpot az Egyesült Államok 47. elnökévé. Amíg mi itt éjszakázunk, ő már meg is hozta az első rendeleteit. Hamarosan részletesen áttekintjük a történéseket, de előtte szeretnénk emlékeztetni, hogy többféle hírlevelünk is elérhető, amelyek között szabadon válogathatsz.

Hétfőn hivatalosan is beiktatták Donald Trumpot az Egyesült Államok új elnökeként. Az eseményről készült közvetítésünket itt visszanézheted, és emellett részletesen beszámoltunk arról is, hogy Trump a várakozások szerint egy új aranykorra készül, miközben különféle veszélyhelyzeteket hirdetett. Az új elnök számos rendelettel indít, amelyek között a Biden-kormány intézkedéseinek visszavonása mellett szerepel a Mexikói-öböl új elnevezése is. Emellett Trump újra kiléptette az Egyesült Államokat a WHO-ból és a párizsi klímacsúcsról, valamint kegyelmet adott a január 6-i zavargás résztvevőinek is.

Az új elnök érkezése kapcsán megvizsgáltuk, hogy a nyugati világ a II. világháború, sőt, a hidegháború befejezése óta talán optimista jövőt képzelt el, amely az utóbbi nyolc évben megingott. A következő négy év során kiderülhet, hogy merre tart Amerika, valamint milyen irányba halad a globális közösség és a technológiai innovációk. A következő Trump-kormányzat külpolitikájának lehetséges irányvonaláról hétfő reggeli elemzésünkben olvashatnak részletesebben. Továbbá, a nap folyamán érkezett hír, hogy Putyin is jókívánságait fejezte ki, és hogy Melania Trump kriptovalutát indított, míg Joe Biden előzetes kegyelmet adott azoknak, akik esetleg tartanak Trump esetleges bosszújától. Ne feledkezzünk meg Elon Musk szerepéről sem, aki a beiktatási nap után is sikeresen fenntartotta a média és a közösségi platformok figyelmét.

Itthon is megrendeztük a saját Trump-bulinkat, ami talán nem volt annyira fényűző, mint Washingtonban, de sokkal autentikusabb volt. A rendezvényről videós riportot készítettünk, ahol Bayer Zsolt, Szilágyi Ákos és Huth Gergely is fellépett. Huth nem csupán a liberális könnyekben való lubickolásnak örült, hanem a háttérhatalom létezéséről is kifejtette a véleményét.

Továbbra is homály fedi, hogy Orbán Viktor miért nem képviselte Magyarországot Washingtonban, de a miniszterelnök a hazai soros elnökséget értékelő budapesti rendezvényen tartott beszédet. Itt bejelentette "a Brüsszel elfoglalását célzó hadművelet második szakaszának" megkezdését. Az esemény keretein belül Szájer József is visszatért a politikai porondra, és rajta kívül számos más fideszes politikus is ott volt, akikről külön galériát állítottunk össze.

Hétfőn derült ki, hogy aláírta a Rákosrendezőnél lévő mintegy 100 hektáros terület ingatlan-adásvételi szerződését a magyar állam és az arab befektetői csoport. A vételárat nettó 50,9 milliárd forint lehetett, de rengeteg részletet nem tudni, ezért a döntést "nettó hazaárulásnak" nevező Karácsony Gergely közérdekű adatként kérte ki a részleteket. Közben a kormány részéről Lázár minisztériuma közölte, hogy nem akarnak 500 méteres felhőkarcolókat a területre.

Írtunk arról is, hogy

A Lakmusz című platform új színt vitt a semlegesnek vallott AI-újságírás világába Magyar Péter érkezésével, amely friss impulzusokat hozott a diskurzusba. Ezzel párhuzamosan a Qubiton T. Szabó Attila azon tűnődött, hogy milyen szerepe van a bölcsészképzésnek a modern társadalomban, és hogy valóban elengedhetetlenek-e a bölcsészek a mai információs környezetben.

Related posts